Kočičky k virtuální adopci

 (aktualizováno 1.6.2018)
__________________________________________________________________

Zde najdete kočky, které nejsou vhodné k adopci kvůli plachosti, vážné nemoci, nebo jiným důvodům. I takové kočičky ale potřebují péči.

Kočičku si můžete na dálku adoptovat za měsíční poplatek dle Vašeho uvážení (pro představu jen základní péče o jednu kočku vyjde měsíčně zhruba na 400 Kč).

 Stačí když zadáte trvalý příkaz a do poznámek uvedete jméno podporované kočičky a své jméno, pod kterým chcete být zveřejněni (pokud si to přejete).
__________________________________________________________________

Štístko (*2012) náš největší krasavec a maskot útulku. Přišel k nám jako koťátko, které musely děti téměř přimrzlé dostat v zimě zpod auta. Štístko tehdy vážil snad 500 gramů. Své jméno si vysloužil právem, neboť tehdy v těch mrazech opravdu potřeboval obrovské štěstí. Štístko je veliký mazel a hravý kocour, jen se nerad nosí. Navzdory tomu se ho nepodařilo umístit. Do nových domovů odjel už asi čtyřikrát, ale pokaždé byl vrácen s tím, že byl nešťastný, naříkal, nežral a nezvykl si. Rozhodli jsme se, že už ho dalšímu stresu nebudeme vystavovat. Štístko je zkrátka doma u nás v útulku.Světluška (*2012) je nádherná tříbarevná kočička. Přinesla nám ji paní, která se o ni už prostě nechtěla starat. Světluška byla zpočátku velmi plachá, avšak dnes je z ní krásná elegantní dáma, která si ráda hraje a prohání svoje kamarádky. Na kocoury si však Světluška zatím netroufne. K lidem je hodná a ráda se mazlí. Bohužel kočičce bylo diagnostikováno selhávání ledvin. Navzdory nemoci Světluška miluje mlsání. Je to velká bojovnice.Medek sice není úplně plachý, i když je k lidem poněkud ostražitý. Jeho hlavním problémem je zrak. Medek je téměř slepý, a protože to už není nejmladší kocourek, nové prostředí by mu dělalo velké potíže. Proto Medek zůstává u nás, v místě, na které je už dlouho zvyklý.Čertík je náš extrémní plašánek. Jen pouhý oční kontakt ho velmi znervózňuje, někdy dokonce natolik, že uteče.Bublina je jeden z našich mourovatých plašánků.


Eliška (*2010) je nádherně zbarvená kráska. Od miminka má špatnou motoriku, ale to jí vskutku vůbec nevadí. Miluje dobré papání a teplíčko. I po tolika letech strávených s lidmi je stále velmi plachá a k adopci nevhodná.Bobinek (*2012) je překrásný mourovatý kocour s nevinnýma očima. Narodil se v našem útulku kočičí mámě, která byla těžce nemocná a nedokázala ho již dále vychovávat. Bobinkovi pro věčnou vzpomínku na maminku zůstaly nádherné oči. Kocourek je velmi tichý a klidný. Člověka velmi miluje, ale ostatní kočky moc nevyhledává. Někdy se dějí opravdu nespravedlivé věci a jednou z nich je, že Bobinek se svého milujícího domova nikdy nedočká. Je těžce nemocný, zlobí ho trávicí soustava. Přesun do nového domova po dlouhých letech strávených v útulku by pro něj byl veliký stres, který by mu mohl velmi ublížit vzhledem k jeho zdraví. Proto Bobinek už zůstane u nás. Bude ale moc rád, když se za ním zajdete alespoň pomazlit.


Beruška (*2011) je popelavě mourovatý kocourek. Jako miminečko spadl do dvoumetrové jámy, z níž nebylo úniku. Ode dne, kdy byl zachráněn, je Beruška stále u nás. Byl tak malinký, že se v té době nedalo určit, zda je kocourek nebo kočička. Tipovali jsme kočičku. Berušce však po čase narostl pod ocáskem krásný omyl, kterým se pyšní pouze kocourci. Jméno mu však zůstalo. Beruška je velký plašánek a proto zůstává u nás. 


Honzík (*2013) je krásný, veliký kocourek, má kolem šesti kilo. Má hezkou kulatou hlavu se sklopeným ouškem. Je moc hodný a mazlivý, takový něžný obr. Mezi ostatními kočkami se k pomazlení neprobojuje, jenom očičkama upřeně prosí o pohlazení a natahuje pacičku. Honzík bohužel nekontrolovatelně močí a kálí mimo kočičí toaletu a navíc ho trápí výtoky z očiček, proto musí zůstat u nás v útulku.
Čert (*2012) je obří a umazlený kocour. Je  to nalezenec z bruntálského sídliště. Čertík byl tehdy velmi vyhublý, měl průjem a choulil se strachy u paneláku. Vzali jsme ho k nám do útulku a postarali se o něj. Čert se velmi rád nosí a při jeho váze si tak i zaposilujete. Kocourek si dokonce našel i nový domov, ale i po delším čase stráveném v novém prostředí si nezvykl a musel za námi zpět.


Žádné komentáře:

Okomentovat