čtvrtek 31. března 2011

Březen 2011

V povětří je cítit jaro. Teploty jsou k nám i ke kočičkám konečně přátelské. Noci jsou sice chladné, ale vše se pokusí venkovní kočičky dohnat na odpoledním sluníčku. Čičinky v našem depozitu se střídavě tlačí u otevřeného okna a s přivřenýma očenkama a skrčeným čumáčkem koukají na tu kdesi nahoře zavěšenou zlatou kouli, která ač jim dráždí čumáček, zároveň jim čechrá uválený kožíšek. Je to príma na tom světě!!! ,,Kočičí povídání" se vydařilo. Všichni jsme byli z příprav náležitě znaveni, ale o to více jsme v daný den, Vaši návštěvou byli posíleni. Děti byly skvělé a přišly i s dospělými v hojném počtu. Kočičky se o ně staraly, jak se patří, hlavně do té chvíle , dokud děti měly své dlaně plné krájeného sýra.

Někteří zbabělci po vyčerpávajících hrátkách utekli před všemi na posedy, raději až ke stropu. Jistota je jistota. Jiní to vzdali přímo na místě a ulehli před zraky návštěvníků tak, že vypadali jako v bezvědomí. Všem se tato akce líbila a malým zájemcům, kteří byli opravdu skvělí, jsme namalovali na jejich ksichtíky, kočičí čumáčky a fousky.

Kniha návštěv nám sdělovala od vás krásné dojmy a pochvaly. Bylo patrno, že někteří už máte u nás i své oblíbence a kočičky znáte dokonce i jménem. To bylo pro nás opravdu překvapení. Málokdo jméno kočičce spletl. V úvodní místnosti jsme zavěsili na papirusu ručně malovanou bohyni Basted. Bylo pro nás velkým překvapením, jak se asi desetiletá dívenka rozpovídala o této ochránkyni všech koček. Leckterý dospělák by byl jejím přehledem zaskočen. Nás tahle malá slečna nejen překvapila, ale i potěšila koupí připínací placky svého oblíbeného kocourka - Štístka. Tak ať přinese štěstí i tobě, princezno. Budeme se na Tebe opět těšit.

Velký bojovník Karel se z drsných kocouřích bitev již zcela zotavil a v našem depozitu ,,Princovo", objevil novou kočičí lásku - černou krásku - Perlu. Jelikož Perla mu jeho pozornost opětuje, tak naše bystré oko bude sledovat jejich společná setkání. Karel i Perla jsou zabezpečeni tak, aby z podobných setkání nenastaly pro ně i pro nás další povinnosti. O to více je pro nás pozoruhodná jejich vzájemná náklonnost.Krásná, čistá láska!!!

Kočičky v našem depozitu jsou v těchto dnech náramně mazlivé. Tolik náklonosti od těchto malých čtyřnohých capartů k člověku je tak neuvěřitelně moc, že jsme nuceni vlivem přívalu jejich lásky usednout přímo k pelíškům a trávit s kočičkami alespoň půl hodinku povídaní, hlazení, stiskání a překrásného mazlení a z jejich strany, profesionálního předení. Takový koncert jiné zvířátko nedokáže!!! Doslova soutěží o to, kdo je rychlejší a využije alespoň chvilinku v našem náručí k prostřídání. Tato kočičí bitva o pohlazení je v té chvíli hrozně legrační, ale zároveň úžasně dojemná. Je to krásně čisté a upřimné!!! Velká oddanost a zároveň nekonečná vděčnost, za to málo co pro Vás stejně rádi děláme. Je dobře, že jste tady s námi!!! Neboť ta láska a vděčnost za život, která ve Vás nepochybně je, chybí bohužel ještě mnoha lidem... Proč??? Ještě Vás totiž dobře nepoznali!!!

Polovina března - zase sníh a mráz. Jak bychom hrozně rádi zatopili všem kočičkám i venku. Myslíme na ty zoufalé kočičí mámy, jak si v tom snad už posledním mrazu povedou. Ikdyž nepochybuji o tom, že ve svém kočičím životě jsou velmi zkušené, alé hájit venku před zimou a jinými hladovými predátory sama s nekrytýmy zády, šest dětí je strašná odvaha. Bohužel někdy ne, vítězná. Myslete na ně a držte jim moc palce!!! A pokud jen trochu můžete, postarejte se jim o potravu, či přístřešek. Třeba jen na malou chvíli. Na dobu, kdy budou koťata samostatná. Příroda si vše dobře pamatuje a ráda také vše - oplácí. Naše slušnost k ní - přece nic nestojí!!! 

Opět musíme poděkovat panu Ficnarovi za práci, kterou pro naše depozitum koná. Jeho pracovní nasazení je úžasné a pro náš provoz velmi potřebné. Jeho výborné nápady se střídají s rychlou realizací a tím se v našem útulku každodenní provoz zdokonaluje. Pane Ficnare, moc, moc děkujeme. Už jste náš!!! Jsme rádi, že jste!!! 

Nejde však také opomenout Martinku Zakopalovou, paní Kotyzovou či paní Štefanovou. No a řadu dalších úžasných lidí, kteří nás a naše kočičky nejen navštěvují, ale velmi pomáhají jak mohou. Pan Kroupa Zdeněk - pořezáním dřeva a dobroty pro kočičky. Na Baryka nikdy nezapomene. Martinka zakopalová - uvařenou velmi hodnotnou stravou pro všech čtyřicet kočiček a Baryk je doslova od Martinky hýčkán. Polena na zatopení, konzervy, granule, párky, vejce. Paní Kotyzová nikdy neprojede kolem nás, aby nepřivezla pro kočičky tak důležiý otop, a pro Mikešku papání. Pan Chobot, když jsme byli doslova v zimní tísni, přivezl našemu útulku a podaroval dva pytle uhlí. Prostě na ty naše kočičky nezapomínáte!!! Jste skvělí a úžasní. Víte to??? Velký dík Vám všem!!!

Dostali jsme nádherný přírustek v podobě dvou překrásných ročních koček. Slečna Edita, vytížena svou prací natolik, nás poprosila o pomoc, zda bychom nemohli na delší dobu poskytnout azyl jejím dvěma kastrovaným a vakcinovaným, černým kráskám -Čičince a Chanelce. Slečna Edita je opravdu natolik vytížena svou prací, že kočičky zůstávají celé dny samy a lidské pohlazení jim velmi chybí. Ač máme svých kočiček skutečně dost, za zkoušku tyhle dvě krásky stály. Jsou nádherné, klidné, velmi spořádané a troufám si napsat - ozdobou našeho útulku. Pokud slečna Edita dovolí, budeme i pro tyhle kočičí královny hledat nejvhodnější klidnou rodinu. Podmínka - pouze společně. Tak vítejte u nás!!!Velikonoční den otevřených dveří - pořádáme jej dne 16.4. 2011 v kočičím depozitu ,,Princovo" v Bruntále. Chystáme pro vás opět plno nově vybudovaných, kočičích překvapení. Povolujeme sýrové krmení, hrátky dětí s kočičkami, hlazení, mazlení i možné adopce kočiček na místě. Nebude chybět ani kočičí obchůdek se zajímavými předměty a výběr štěstíček pro děti ukrytých v sáčcích. Rádi všechny milovníky kočiček tímto zveme. Budete vítáni!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat