sobota 21. ledna 2012

Kočičí přání


Od 15.12.2011 se již potřetí spustila akce na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Patronát nad přáními opuštěných koček převzala Ester Kočičková, protože má kočky velmi ráda a chce jim pomáhat.

Akce ,,Strom splněných přání" měl za cíl podpořit organizace pečující o bezprizorní kočky a pomoci jim tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a vakcíny.
Pořadatelem bylo občanské sdružení ,,Devět životů"a veškerou práci kolem této akce vykonávali členové tohoto sdružení zcela zadarmo. Celý výtěžek byl tedy věnován kočkám.


A jak celá akce skončila? 

 Posuďte sami závěrečnou zprávu Františky Kernové, která se o to aby se kočičkám v útulcích zlepšily životní podmínky, se svým týmem správných lidí z občanského sdružení Devět životů, plně zasadila.

Kočičí přání - více než 700 000 korun pro kočky v útulcích

Vánoční kolo akce Strom splněných kočičích přání - www.kociciprani.cz, které mělo za úkol přilepšit kočkám v péči občanských sdružení na ochranu zvířat z celé České republiky, slavilo nečekaný úspěch. Kočky měly letos opravdu štědrého Ježíška - dostaly dárky v hodnotě přes 700 000 korun.

V rámci akce bylo obdarováno 870 koček, dárci jim zarezervovali dárky v hodnotě 742 636 korun. Převážná většina peněz - 705 000 korun - již prokazatelně dorazila na místo určení, tedy přímo na účty jednotlivých organizací. Zúčastnilo se 20 občanských sdružení, některá s depozity ve více regionech.

A co si kočky přály? V prvé řadě domov. Ten v souvislosti s akcí nalezlo 34 zvířat. Některé kočky se v popisce „svěřovaly“, že když nebude nový domov, spokojí se i s nějakou tou dobrotou. Nejčastěji si přály kvalitní granule, konzervy, léky a vakcíny. Dárci měli možnost přispívat také na běžné náklady spojené s pobytem koček v útulcích, a tak plnili virtuální mističky. Nejbohatší kočkou se stalo jedno kotě, kterému dárci nasypali do mističky přes 4000 korun.

Organizace, které se o tyto kočky starají, jsou občanská sdružení bez zaměstnanců, o zvířata pečují bez nároku na odměnu ve svém volném čase jejich dobrovolníci a členové. Útulkové pečovatelky a pečovatelé jsou dárcům velmi vděční a děkují za jejich štědrost. Jako poděkování dostávají všichni, kdo zaplatili či zakoupili nějaké kočce dárek, fotografii obdarované kočky s jejím dárkem. Organizátoři akce jsou nadšení, že pomohli rozdávat radost a pomoc tam, kde je potřeba. Náklady na akci byly nulové, každá získaná koruna skončí v útulcích.

Nezbývá než poděkovat dárcům. Našli se tací, kteří podarovali více zvířat a poslali do útulků částku odpovídající jedné průměrné výplatě. Na druhou stranu jsou mezi dárci důchodci, studenti a maminky na mateřské, kteří nemají na rozhazování, ale i tak uloupli ze svého napjatého rozpočtu pár stovek pro jednu „svoji“ vybranou kočku. Velkou pomocí byl také patronát Ester Kočičkové, která pomáhala akci propagovat v médiích. Organizátoři všem děkují a těší se nashledanou opět na Velikonoce u Kočičí koledy.

Zúčastněné útulky: Azyl Lucky - Brněnský Max - Další šance - Devět životů - Chlupáči v nouzi - Kočičí naděje - Kočky Bruntál - Kočky České Budějovice - Konec Toulání - Kyjovské tlapky Mostecké kočky - Naděje pro čtyři packy - Opuštěné kočky Polička - Podbrdsko Pražský spolek ochránců zvířat - První společnost za práva koček - Srdcem pro kočky - Šanta kočičí - Uměním na pomoc zvířatům - Útulek Tibet

Františka Kernová
--
www.kociciprani.cz
www.devet-zivotu.czDěkujeme Vám děvčata za dobrý nápad a Váš čas, který jste této akci věnovaly!!!

 Děkujeme také všem laskavým lidem, kteří přispěli kočičkám v našem útulku ,,Princovo" ať už finančně či materiálně za obrovskou pomoc. Díky Vám všem!!!

Kočky Bruntál o.s.,


Dárky, kterými jste udělali radost nejen zřízencům útulku, ale především - našim kočičkám!!!Děkujeme za podporu!!!


Žádné komentáře:

Okomentovat