sobota 31. ledna 2015

kočičky k osvojení

Mia je krásná čtyřletá, šedoželvovinová kočička, nalezená na zdejším sídlišti. I když u nás Mia tráví už téměř čtyři roky, člověka má ráda pouze z metrové vzdálenosti. Je stále plachá, ale kočičky jí dnes už nevadí tolik jako zpočátku. Tahle kočičí kráska má velmi ráda vše, co je dobré - masíčko i granulky. Ale masíčko vždy zvítězí.Koblížková je šestiletá, bílorezavá umňoukaná kočička. Neustále brblající a vše komentující. V útulku je od malého, půlročního kotěte. Je velmi samotářská, ale zároveň hrozně milá a srandovní kočička. Koblíženka je velmi citlivá a na kočičí výměny názoru si vůbec nepotrpí. Pelíšek má vždy pouze pro sebe a pečlivě si jej hlídá.
Světluška je nádherná tříbarevná dáma. Přinesla nám ji paní, která se o ni už prostě nechtěla starat. Světluška byla zpočátku velmi plachá, avšak dnes je z ní krásná elegantní dáma, která si ráda hraje a prohání svoje kamarádky. Na kocoury si však Světluška zatím netroufne.


Čertík je nádherný, čtyřletý kocour, černý, téměř výstavní. Je to nalezenec z bruntálského sídliště, kde se pohyboval velmi vyhublý a podvyživený. Čertík měl infekční průjem, proto jej majitel zřejmě vyhodil ven a nestaral se o to, co s kocourkem bude. Čertík se choulil strachy u paneláku a obával se dalšího trestu od lidí. Vzali jsme ho k nám do útulku a postarali se o něj, jak nejlépe to šlo. Dnes je 
Čertík největší krasavec v útulku a naše velká pýcha.

Rozálka je pětiletá, mourovatá kočička, která se jednoho zimního večera schovávala pod zahřátým autem před mrazem. I přes svůj drobný vzrůst je Rozálka velmi dominantní kočička a malých koťátek se dokáže tvrdě zastat. Je velmi hravá a energická. Je jí všude stále plno.Tadeáš je krásný, pětiletý, mourovatý kocour. Tadeášek vždy svým svěřencům z domu utekl a již se nedokázal vrátit. Šel vždy kupředu, kam jej oči táhly a kde se mu právě líbilo. Ale cestičku zpět nedokázal sám nikdy najít. Nikdy nedokázal pochopit, proč je odevšad vyháněn a je stále nezvaným hostem. Vždyť je přece tak krásný! Díky osudu se Tadeášek ocitl již potřetí u nás v útulku. Tadeášek je velmi klidné a roztomilé povahy. Vhodný pouze do bytu.
Míša je bílošedomourovatý, pětiletý kocourek, který byl nalezen v Jeseníku. Míša, ještě jako malé kotě, si neuvědomoval nebezpečí pod koly aut, která projížděla tankovat benzín u tamní čerpací stanice. Mladá pracovnice v tomto podniku nám Míšu na požádání přivezla a Míša je ozdobou útulku dodnes.
Cindy je nádherná, černá, čtyřletá kráska s prvky britské kočky. Schovávala se spolu se svými koťaty v zahrádce krnovského majitele. Nálezkyně zjistila jejího pravého majitele, ale Cindy i se svými dětmi pokaždé utekla pryč. Zřejmě k tomu měla velmi silný důvod. Její krásná koťata - Švaníci, v našem útulku spolu s ostatními, řádí jako o život.

Šiška je téměř pětiletá, černobílá kočička, která je ale stále malinká, temperamentní a hbitá. Šišku přivedli k nám do útulku mladí manželé, k nimž se přitoulala, protože mají domek u silnice a o tak úžasnou kočičku měli strach. Šiška se v útulku zabydlela raketovou rychlostí a všechny zřízence velmi viditelně miluje.
Čumáček je nádherný bílošedomourovatý kocour s velikýma očima. Před čtyřmi lety se Čumáček, tehdy ještě jako miminko, potuloval u železniční trati. Z obavy o jeho život nám jej přinesla do depozita jedna starší paní. Čumáček byl dlouho odtažitý, ale dnes se nechá zlehka pohladit, když usíná. Čumáček miluje masíčko.

Mirka je temperamentní a hbitá čtyřletá kočička, mourovatá s bílými tlapkami. Mirku nám donesli mladí manželé, k nimž se zatoulala - báli se, že se kočičce něco stane, protože bydlí u silnice. Mirka, jak se zdá, je v útulku spokojená na výsost. Mirka velmi miluje lidi a také své útulkovské kamarády. Prohání každou kočičku stejného vzrůstu, hrozně ji tato hra těší.Edík je čtyřletý, krásný a veliký, mourovatý kocour. Jednoho dne jej přinesl chlapec, že kocourkovi zemřela majitelka a on si jej domů vzít nemůže. Edík byl zpočátku velmi smutný. Nikdo nevěděl, čím se Edík musel projít, než se dostal k nám. Edík je hrozně klidný, tichý a láskyplný kocourek. Na svůj opravdový domov trpělivě, doposud čeká.

Sára je pětiletá hnědobílá mourovatá kočička. Bývala nežádoucí návštěvnicí jedné zahrady s obrovským psem. Je stále drobného vzrůstu a navíc ohromná uličnice. Sobě rovným nedá pokoj a neustále je prohání. Legraci z této hry má však jen ona.Shelby je překrásný, dvouletý, bílorezavý kocourek. Shelbínek se narodil v našem útulku. Jako koťátko byl vždycky velmi hubený, ale hravý. Po roce si Shelbínka k sobě vzala jedna mladá paní, ale jelikož měla sama hodně problémů, vrátila nám kocourka opět do útulku. Kocourek se s podivem dobře adaptoval. V létě tohoto roku si vzala Shelbínka mladá rodina s dětmi. Všichni byli nadmíru spokojeni. Shelbínek spinkal s dětmi v posteli a vzájemná láska trhala rekordy. Malý chlapec však onemocněl alergií a tak kocourek zase putoval do našeho útulku. Tentokrát to Shelbínek těžce nesl. Zdá se, že se už se vším vyrovnal, ale vzpomínky mu zůstaly.


Esterka je pětiletá, tříbarevná kráska, klidná, dobrosrdečná a milující ostatní koťátka. Jednoho velmi chladného podvečera Esterka spolu se svou sestrou doslova vtrhla do dveří útulku. Jako by stály za dveřmi a čekaly, kdy se otevřou dveře a dostane se jim vytoužené pomoci.


Sněhurka - šestiletá, tříbarevná kráska.Vystrašená životem mezi lidmi. Dvakrát letos rodila. Poprvé ji kočičí miminka utloukla naše lidská mládež a podruhé nás paní, která ji celou tu dobu sledovala, poprosila zda bychom kočičku nevzali k nám do útulku. Bála se nejen zlých sousedů, ale měla o Sněhurku obavy aby se předchozí historie opět neopakovala. Těžko zabránit tak malým násilníkům v jejich činu, když jsou ještě nezletilí. Příroda si však dlouho vše a dobře pamatuje!!! Kočička svá miminka dochovala u nás, ale člověka se stále bojí. Pouze čas a trpělivost, kterou ji musí opět člověk dát, ji zavede zpátky k lidskému srdci. Sněhurka!!!


 Belinka je tříapůlletá, bílá kočička. Krčila se spolu se svou mámou v křoví před zuřivým psem. Máma našla svůj domov u lidí avšak Belinka nám v útulku zůstala. Belinka je trochu plachá, ale lidské pohlazení ji určitě dost chybí....Beruška je šestiletý popelavě mourovatý kocourek. Jako miminečko spadl do dvoumetrové jámy, z níž nebylo úniku. Ode dne, kdy byl zachráněn, je Beruška stále u nás. Byl tak malinký, že se v té době nedalo určit, zda je kocourek nebo kočička. Tipovali jsme kočičku. Berušce však po čase narostl pod ocáskem krásný omyl, kterým se pyšní pouze kocourci. Jméno mu však zůstalo.

Bobinek je překrásný čtyřletý, mourovatý kocour s nevinnýma očima. Narodil se v našem útulku kočičí mámě, která byla těžce nemocná a nedokázala ho již dále vychovávat. Bobinkovi pro věčnou vzpomínku na maninku zůstaly nádherné oči. Kocourek je velmi tichý a klidný, spíše samotářský. Člověka miluje víc než své kočičí kamarády.
Čiko je překrásný mourovatý půlroční kocourek. Přišel k nám z Krnova, kde zdejší zahradní kolonie byly pro něj ne moc přívětivé. Čiko k nám přišel velmi utrápený a obrovsky smutný. Trvalo dva měsíce než se Čikova povaha projevila v úžasného, láskyplnného kocourka nejen k člověku, ale i milujícího koukat na kapající vodu z vodovodu. Dostal přezdívku Vodomil. Vhodný do bytu.

Fanánková je šedobílá, čtyřletá, drobná kočička, odložená neuvěřitelně nezodpovědnou ženou spolu se svými sourozenci do útulku.Tato žena ač svým kočičkám po celý čas nijak nepomohla, dokonce se nepřišla za celé dva roky na své svěřence ani podívat, nám dala nedávno najevo, že o kočičky, které ji opravdu moc milovaly -  nyní nestojí. Stres vzal za své a někteří sourozenci toto odložení do útulku nezvládli. Fanánková je tichá a milá.

Vítěnka je nádherná, bílomourovatá téměř dvouletá kočenka. Vítěnka je velmi drobného vzrůstu a překrásně jemného vzhledu. Vítěnku k nám přivezli i s jejím koťátkem z Vítkova z tamní skládky. Kočička je velmi tichá a tulivá.


Viktorka je dvouletá, tříbarevná kočička odebrána romské rodině. Viktorka byla v této rodině pod neustálým nátlakem, strachem a křikem. Viktorka musela být téměř dva měsíce sama v kleci, než si osvojila útulkovský chod a zvyky. Hlavně od zřízenců útulku nečekala tolik lásky, kolik se ji nedostávalo v této rodině. Dnes je Viktorka úžasná kočička. Mazlivá a láskyplná. U každého masíčka spokojeně a nahlas vrčí.


Vanda je tříbarevná, pětiletá kočička z Jeseníku. Vanda byla odebrána neznámým lidem, kteří tuto kočičku vědomě týrali. Vanda byla psychicky
na tom velmi špatně. Odmítala tvrdě kolem sebe nejen všechny kočky, ale ani člověk se k ní nesměl na krátko přiblížit. S Vandou následovaly těžké dny a velmi trpělivá, nekončící práce. Dnes je Vanda velmi mazlivá, ale na kočičí osazenstvo je stále mírně brblající.

Pucínek je tříletý, rezavý kocourek nalezený hodnou paní na jedné zahradě, kde byl bohužel nezvaným hostem. Vlastník zahrady byl také majitelem velkého psa, který se volně pohyboval po velkém pozemku. Pucínek našel tedy domov u nás v útulku. Pucínek je strašně srandovní kocourek. Neustále si povídá s lidmi a každé své oslovení řádně okomentuje.Zlatík je dvouletý, mourovatý kocourek ze Zlatých Hor. Od miminka se pohyboval pouze po sklepeních činžáku až nám jej jednoho dne přivezla mladá žena, že mu hrozí od nájemníků nebezpečí. Zlatík se neustále potýká s rýmami. Ale dobré masíčko si nenechá ujít.


Mamina je tříbarevná, čtyřletá úžasná kočička, odsouzena se svými koťaty na pospas svému osudu. Maminu nám přivezli náhodní, houbaři, kteří objevili igelitový pytel, pečlivě zavázaný s obsahem doslova zamrazujícím. Mamina útulek špatně přijímala a ze svého stresu si vysloužila kalicivirózu ze které se dodnes zotavuje.
Mája je tříbarevná, opravdu překrásná, dvouletá kočička nalezena v Krnově jako nevhodná kočička tamního bytu ve sklepení. Mája je kočička obrovského srdce a lásky. Miluje lidskou společnost a všechna malá koťata nadevše.
Macík je rok a půlroční, mourovatý kocourek. Nevhodný návštěvník jedné bruntálské zahrady rodinného domku se dvěma psy. Macík je strašně kouzelný, stavbou těla připomínajícího mišánka, kocourek. Je velmi klidné a tiché povahy milující každé dobré papání.

Lukášek je překrásný, dvouletý, na svůj věk dobře rostlý a statný, bíločerný kocourek. Lukášek k nám přišel z Opavy. Každodenně se svou mámou u řetězce Lidl, žadonil o potravu. Mladí manželé nám Lukáška spolu s jeho maminkou přivezli do útulku. Lukášek je stále opatrný na doteky od lidí. Avšak vůně masíčka jej vždy přivábí k dalšímu pohlazení.


Lesanka je bíločerná, pětiletá kočičí máma, která přišla do útulku březí. Svoje miminka však nedochovala. Lesanka je strašně hodná, mazlivá a tichá kočička. Za pohlazení je velmi vděčná, ale za masíčko taktéž.


Jelena je téměř dvouletá, mourovatá kočička nalezena v romské čtvrti v Bruntále jako nevhodná hračka. Jelena je úžasná a skvělá kočička. Její hlasitý projev je mezi ostatními kočičkami nezaměnitelný. A tak při rychlém krmení, musí Jelena dostat vytoužený kousek masa jako první. Miluje masíčko.Kája je téměř pětiletý, bíločerný kocourek. V našem útulku je od miminka. Kája je velmi klidný, na pohlazení si vybírá svůj den. Zvuk otevírané kapsičky ho dokáže natolik vyburcovat, že svým hlasitým mňoukáním okamžitě přiláká ostatní kočičky k dobrému menu. Tak nezůstane nikdy pouze u jedné kapsičky. Kája miluje vše dobré.

Slaměnka je téměř pětiletá, krásná bílomourovatá kočička. Do útulku ji vyhublou a nemocnou přivedly děti. Zakrátko se Slaměnka zotavila a dnes je z ní kočička velmi přítulná, nejen k nám, ale i ke všem hostům, ať se jim to líbí nebo ne! Slaměnka je v projevech lásky k člověku velmi neodbytná. Hosté raději ustoupí a Slaměnka vítězí v jejich náručí. Miluje dobré masíčko.Zlatušek je krásný, rezavobílý, veliký, téměř pětiletý kocour. Zlatušek se narodil v útulku mamince stejně krásné, jako je on. Kocourek kolem sebe neustále šíří dobrou náladou. Miluje pohyb, hlavně schodiště a svého útulkového kamaráda Štístka, který je v neustále v jeho blízkosti. Zlatušek je nekonečný objevovatel čehokoli a obvzvlášť vnímavý je k lidskému slovu. Miluje masenko.


Haskinek je téměř pětiletý, bílomourovatý kocourek, který miluje lidi. Byl nalezen jako kotě u velkého bruntálského závodu, kde nepřetržitě jezdila nákladní auta. Haskinek měl obrovské štěstí, že vůbec přežil nájezdy těchto těžkých vozů. Haskinek je obrovský mazel. Každého návštěvníka vítá nečekaným skokem na rameno. Haskinek miluje masí
čko.
Medková je dvouletá bíločerná kočička. Zoufale hledala příbytek v zahrádkářské kolonii u Bruntálu. Přivezli nám ji velmi vystrašenou. Trvalo dva měsíce, než se kočička nechala pohladit. Časem se ale ukázalo, že je to skrytá raubířka! Svým kulatým vzrůstem působí moc mile. Miluje masíčko
Macínek je dvouletý, světlemourovatý kocour nalezen v Bruntále v uzavřeném sklepení. Macínek se řadu dní nemohl dostat z pasti. Hlasité mňoukání přivedlo mladou ženu až na místo, kde Macínek z hrůzou čekal svůj ortel. Ač zesláblý, snažil se svému nálezci vyhnout. Síly mu však nastačily a tak se mladé ženě povedlo Macínka zachránit a přivézt k nám do útulku. Macínek je dnes velmi vděčný za svou záchranu a je hrozný mazel. Má rád masíčko.                        

Simonka je šestiletá kočička přivezena na podzim tohoto roku z Krnova. Simonka se řadu let potulovala po zahrádkářských koloniích a přežívala v těžkých podmínkách svůj život. Simonku nám přivezli z důvodu, že byla velmi těžce nemocná a tamní se obávali o její ubohý život. Simonku se podařilo po měsíční léčbě dát do lepší kondice a začala se sice velmi líně, ale bez ostychu pohybovat mezi ostatními kočičkami. Simonka má ráda masíčko.Sněhulka je dvouletá bílá, malinká kočička nalezena v Krnově na zahrádkách. Opuštěná, špinavá a velmi nemocná se ocitla v našem útulku. Zpočátku byla velmi neklidná, ale dnes je Sněhurka i když stále nemocná, velmi kamarádská a mazlivá. Vhodná do bytu i k dětem. Ráda papá dobré masíčko.

Mimina je roční, malinká, mourovatá kočička nalezena v Jeseníku. Paní, která ji osamocenou objevila se jí ujala, ale Miminku odmítali do teritoria přijmout její ostatní zvířátka. Miminka tedy čeká u nás útulku na příslib, který ji její zachránkyně dala, že si opět na jaře vyzvedne. Miminka je malý ďáblík a rarášek dohromady. Je jí plný útulek. Stále má co na prozkoumání. Vhodná do bytu i k dětem. Miminka ráda papá Masíčko.
Madlenka je krásná čtyřletá, bíločerná kočička nalezena přímo u našeho útulku. Zpočátku jsme si mysleli, že se Madlenka chodí k nám po večerech dopapat a potom se vrací na noc do svého příbytku. Jaký to byl však omyl, když nás Madlenka očekávala denně a ve stejný čas na svém stanovišti a velmi hltavě polykala kapsičku, očividně dnes první její strava do žaludku. Vzali jsme tedy Madlenku k nám a nabídli ji nový domov. Madlenka k našemu překvapení přijala. Kočička byla zřejmě právě před útulkem úmyslně vyhozena z auta. Vhodná do bytu a k dětem. Miluje masenko.
Tygřík je překrásný, obrovský mourovatý kocour. Majitel si Tygříka odložil k nám do úschovy s tím, že bude na něj rád přispívat a za pár dní si pro něj přijde.Tygřík se však žádné podpory ani domova svého majitele doposud nedočkal. Tygřík je klidné povahy a tuze rád by do bytu k lidem i k dětem. Miluje masíčko.


Zuzanka je rezavá, čtyřletá kouzelná kočička nalezena v Krnově. Opuštěnou a špinavou, žebrajíc každodenní potravu se jí zželelo jedné mladé ženě, která se obávala o její život neboť Zuzance nedělalo problém se zvolna přemístit přes frekventovanou cestu či křižovatku. Zuzanka je zatím v útulku spokojena avšak milovala by domov s pohlazením Ráda papá masíčko.


Felda je šestiletá, mourovatá a velmi chytrá kočička. Přišla k nám do útulku jako koťátko velmi klidné povahy až do svého dospělého zrání. Felduška by ráda nalezla domov s dětmi a s velkou láskou, kterou jistě bohatě opětovala. Miluje každé masíčko.
Bertík je čtyřletý, bílorezavý potulný kocourek. Bertíka k nám přivezla mladá slečna až z Frenštátu. Blížila se zima a kocourek se schovával ve starém, rozbité a studeném domě. Stravoval se po popelnicích a odhozených odpadcích. Bohužel část zapasovaného, kovového odpadu Bertíkovi začala hnít v tlamičce. Lékařský zákrok se zdařil. Jenže díky tomuto špatnému stravování, praskl Bertíkovi žaludeční vřed, který Bertíkovi s úspěchem léčíme. Žádné komentáře:

Okomentovat