sobota 28. února 2015

březen


motto měsíce:
...kdo nevlastnil kočku, nepoznal nikdy krásu svého života...!!!

Obrázky - Kočky : 3
  

...krátké zprávičky z Princova...
...v útulku končí rýmy...!!!...to je dobře...!!!
...kočička Vanda ze Zlatých Hor...
...Apolenka u Horáků...
...mourovatý Cipísek ze Staráku...
...Turčinka potřetí v útulku...
...potřebujeme dřevo...!!!
...mourovatí krasavci z Opavy...
...Ferda hledá rodinu...!!!
...odešel Luckynek......Sorbonek si konečně hraje...!!!
...darovali jsme Růženku a Danielku do Ostravy...
...to je ale diskriminace...!!!
 ...rýmy skončily...Ani útulku se nevyhnuly chřipky a kočičí rýmy!!! Jsme rádi, že letošní paní zima byla ve svých možnostech mírná a ušetřila zvířátka nejen v přírodě, ale i u nás v útulku. Kočičky v útulku, jak se zdá až na pár kočiček se těší dobrému zdraví, papání jim chutná a neustále se ohlíží, co by si daly ještě dobrého!!! Jejich zdravé honičky a skotačení jim prospívá a svými nekončícími hrami, provokují ostatní, zimní spáče, ke zdravému, kočičímu pohybu.
...jaro je za dveřmi...!!!

...Vanda ze Zlatých Hor...
 Čtyřletá kočička Vanda, ze Zlatých Hor, tak dlouho a denně postávala před domkem své objevitelky, že se jí nakonec povedlo kočičí trpělivostí a nádhernýma očima přesvědčit aby si ji po pár dnech přivedla dokonce až do domu. Vanda však netušila, že uvnitř domu ještě přebývají dva lovečtí psi a těm Vandina přítomnost moc příliš neseděla. Mladé ženě se zželelo této kočičky neboť byla vystavena neustálému stresu a tak ji odvezla k nám do útulku. Kočička nám dávala jasně najevo, že tady rozhodně nebude a s tolika kočkami už vůbec ne!!!! Bylo zpočátku nemožné ji pouze pohladit či přiblížit se s miskou masenka. Údery odporu tlapek byly tak silné, že nikdo takové poranění nechtěl riskovat. Rezignovali jsme!!! Ruce si musíme velmi chránit abychom byly schopni pomáhat druhým kočkám. Po 14ti dnech však Vanda sama pochopila, že ruce, které nejen poklízí, starají se o pořádek a pečují denně o tamní pohodu, dovedou také něžně pohladit a za laskavého slova i s ní pohrát si!!! Třeba pouze na pár minut, právě když to její srdíčko vyžaduje!!! Dnes je kočička Vanda obrovský mazel, všechny nás mile překvapila. Malá koťátka kolem sebe sice mateřsky umravňuje, ale ráda si dokonce s nimi i společně pohraje!!!
...přijďte se na Vandu podívat, je překrásná...!!!
 ...Apolenka v Albrechticích...
 
Koťátko Apolenka u slečny Horákové, jak je vidno,
se má opravdu má velmi dobře!!!!
Jsme moc rádi a přejeme hodně společných
a ve zdraví prožitých, šťastných chvil!!!!!
Kočky Bruntál

....Cipísek ze Staráku...

T
Tříměsíční, mourovaté koťátko se toulalo po frekventované cestě ve Starém Městě u Bruntálu. Nastupovalo dokonce i do autobusu, ale vzápětí bylo řidičem vyhoštěno. Hledalo cestu k domovu. A nevědělo kudy!!! Zesláblé, začervené a šíleně bezradné!!!! Jeho bezradného počínání si všimla mladá poštěnka, která měla na starosti v tomto týdnu, právě tento revír. Nabízela Cipíska tamním rodákům, ale bez úspěchu...však jej tady pohoďte, ono si někam zaleze...hrozná odpověď pro bezradné, nemluvící kotě!!! Paní pošťačka přinesla Cipíska k nám do útulku a Cipísek ji hned na druhý den, při její návštěvě, náležitě po svém a vstřícně uvítal!!!!...nezapomněl...!!! Cipísek je hrozně krásný, tichý a hravý kocourek. Snad se brzy dočká svého nového domova!!!!!
 
 ...Turčinka opět v útulku...

 
Tříměsíční, dlouhosrstá krasavice. Nalezena na jedné zahradě. Majitelé zahrady se o koťátko nechtěli starat. Útulek,  tedy malému koťátku, začal být příjemným, náhradním domovem. Bohužel Turčinka nemá štěstí na své majitele!!! Je to zjevná krasavice!!! Proto byla pořizována k dalším, již starším kočičkám jako ozdoba. Ty se však ve společnosti koťátka, pohybovaly prý, nadmíru hlučně!!! A tak Turčínka musela pro svou lásku k zábavě, opět putovat zpět do útulku. Miluje kočičky a kočičky milují jí a zvláště její hravou povahu!!! Majitelé svých koček, však zjevně neunesli aktivní zápal ke hře svých koček, rozpoutaný touto malou kočičí krasavicí -Turčínkou!!!! 

...troufnete si někdo...???...je překrásná...!!!...ale pouze do bytu...!!!
 
Prosíme všechny dobré a laskavé lidi o pomoc!!!
Mohli byste nám pomoci již dnes, se zásobou dřeva na podzim, zimu 2015...???
...děkujeme...!!!
 
Kočičí hravost a říše nápadů s prolézáním a různých
kreací natáčení a vytáčení se, prostě nezná hranice!!!! Je až někdy neskutečné, z čeho se propletené, kočičí tělíčko mezi tyčkami a šprušlemi, dokáže stejně snadno a rychle dostat!!!!
...zkuste si to také někdy...!!!


 ...krasavci z Opavy...
 
O tyto krasavce z opavského sídliště se již paní Mrosková starala přes rok. Od malička je krmila, jako zatoulané kočičky, které hledaly jako všichni v zimě potravu právě u lidí. Celou dobu se strachovala o jejich bezpečí neboť lidská zloba jak víme, nejenže stále trvá, ale hlavně nikdy nebere konce!!! Cítila, že jsou tito krasavci na sídlišti nehostinní. Jak ráda by si je vzala s sebou domů, ale sama má doma své kočky a tihle malí, dorůstající plašánci se opravdu nedají jen tak
domovu přizpůsobit.Trvalo téměř rok, kdy si kočičky na pravidelné krmení a na svou ochránkyni zvykly. Jeden z nich, krásný a menší kocourek se dal nedávno dokonce i pohladit. Nastal tedy čas odchytu. Paní Mrosková zjistila, že kočičky jsou vlastně kocourci a sourozenci. Větší kocour je bázlivější a s člověkem měl zřejmě špatné a nepříliš důvěřivé zkušenosti. I tak se paní Mroskové povedl překvapivý, úžasný kousek. Většího kocoura Tondu se v nestřeženém okamžiku podařilo polapit a zajistit do přepravky. Tondovi se to samozřejmě vůbec nelíbilo!!! Opět lidská zrada!!! Nevrle čekal, co se bude dít dál!!! Druhý kocourek Toník, byl při odchytu však natolik obratný, že stačil z téže přepravky, blesku rychle utéct. Kocourek Tonda tedy putoval do bruntálského útulku sám. Tonda od počátku v útulku chřadl. Nepapal, nepřátelil se s nikým a už vůbec ne, s námi!!! Po 14ti dnech se paní Mroskové spolu s dcerou a manželem povedlo odchytit také již v těchto dnech, osamělého, druhého kocourka a ihned jej odvézt týž večer k nám do útulku. To bylo shledání!!!! Bylo to nádherné!!! Kočičky se ihned v kočičím pokoji našly!!!  A když k sobě mňoukajíce přiběhly, tak se už od sebe neodtrhly. Měli jsme z tohoto shledání velikou radost!!! Nepotřebovala zde padnout žádná slova!!! Všem v místnosti bylo vše jasné a upřímná radost se rozlévala po pokoji nejen z našich srdcí, ale i ze srdcí, pro nás v té chvíli nejcennějších - kočičích!!!...vítejte u nás...jste v bezpečí...!!!


<a href="http://www.obrazkyanimace.cz"><img src="http://img1.obrazkyanimace.com/oa/kocky/kocky_004.gif" border="0" alt="obrázky na fb"></a> <br><a href="http://www.obrazkyanimace.cz/kocky.html">Kočky obrázky na profil</a><br>

...Ferda hledá rodinu...!!!Ferda je osmiměsíční kocourek, kterého se původní majitel zbavil tím nejhorším způsobem, jaký může dříve již zajištěné zvíře potkat. Vyhodil jej bez pomoci a do neznámého místa ven....vždyť je to kočka...!!! I podnes je slyšet jeho samomluva. Ne, všichni lidé dokáží žít v bytech a domovech, ne, všechna zvířata dokáží žít venku. Jenže ani my, nejsme všudypřítomní a ne všechno, se vždy povede!!! Ferda se viditelně v útulku hrozně bál. Zakrýval si tlapkami očička a tiše v kotci mňoukal. Zdrcen místem, kde se proti své vůli ocitl, odmítal dokonce i potravu. Na rukou Ferda roztával jako jarní sníh avšak položit jej na pevnou zem, bylo takřka pro Ferdu nemožné. Po deseti dnech poznávacího a laskavého kontaktu s Ferdou jsme zjistili, že kocourek je nadmíru inteligentní a velmi rozumí významu lidského slova dle kterého se dokáže také velmi rychle přizpůsobit. Byli jsme tímto počínáním velmi překvapeni a úsměvně pobaveni. Později jsme si však dávali raději pozor na rozhovor týkající se Ferdy neboť Ferda vždy opětovně a překvapivě na vše reagoval tak, jak jsme doposud nebyli u kočiček zvyklí. Ferda byl natolik mimicky z útulku zdrcen, že si jej odnesla jedna z pečovatelek raději k sobě domů aby jeho kočičí dušička tolik netrpěla. Přesto hledáme, přednostně pro tohoto kočičího krasavce Ferdu, stálou a hodnou rodinu!!!!
...nabídne někdo z vás Ferdovi útulný domov...!!!...tel: 776 839 044


 ...odešel Luckynek...

 
Krásný, sedmiměsíční kocourek Luckynek, svůj střet s autem po deseti dnech péče, bohužel nezvládl.
Povrchová zranění se sice zázračně a dobře hojila, ale vnitřní zranění, těžký náraz na páteř, hrudní koš a pánev nebylo ani v silách lékařů, dát úspěšně do původních míst.
...škoda...!!!
...nejde zapomenout, Luckynku...!!!...Sorbonek si konečně hraje...!!!

  
Od ledna 2015 v našem útulku pobývá čtyřletý, mourovatý kocourek Sorbon. Původní majitelé, Sorbonka vychovali od miminka. Svého kocourka, jak sami tvrdí nesmírně milovali. Kocourek dospěl v překrásného kocoura a své majitele začal agresivně, z neznámých důvodů napadat. Lékařská vyšetření nezjistila nic vážného a tak veškerá lékařská péče, vlivem kocourovy neustálé agresivitě, vyústila v nezájem jej jakkoli léčit. Samotní majitelé byli ze svého kocoura velmi nešťastni. Nechtěli jej přece utratit, vázaly jej k němu i když dávné ale tolik krásné vzpomínky. Nedokázali kocourovi však nijak pomoci. Požádali nás tedy, zda bychom jim v této pro ně těžké chvíli nepomohli. Sorbon z počátku nesnesl absolutní jakoukoli na sebou moc. Jeho agresivita byla velmi pro každého z nás nebezpečná. Do kotce měli přístup pouze vybraní pečovatelé. Slovní terapie, tiché a vlídné zacházení podpořeno Bachovými kapkami, přineslo po celé dva měsíce pobytu u nás, své první ovoce. Se Sorbonkem dnes již komunikujeme u otevřeného kotce a doba komunikace se viditelně a zdárně protahuje. Sorbonek si rád s námi hraje, ale svůj kotec zatím dobrovolně neopouští.
...nevadí Sorbonku...máme kočičí trpělivost a uděláme vše, co bude pro tebe dobré...!!!...a vy nám k tomu držte palce...budeme je ještě hodně dlouho potřebovat...!!

                                                                               Kočky Bruntál

...Růženka a Danielka v Ostravě... 

 

...z útulku...
...z útulku...

...z domova...
První březnovou neděli nás přišla navštívit dvě děvčata z Ostravy....chtěly bychom se pouze podívat...!!!...zněl sympatický, dívčí hlásek v telefonu. Děvčata ihned zamířila ke koťátkům a v úžasu miminkovského, kočičího opojení zapomněla, že si vlastně přijela dle naší webové nabídky, pro kocourka Ferdu, který byl právě umístěn do rubriky ,,kočičky k osvojení". Malá Danielka, ač velmi samotářská a tichá slečna se snažila ihned odkrýt veškeré své kvality a k našemu velkému úžasu se začala s děvčaty natolik mazlit, že se dokonce nenechala odehnat ani od větších a silnějších koťat. Danielka, nejdrobnější koťátko z útulku, svůj boj o náruč a vysněný domov, vyhrála. Děvčata však chtěla zhlédnou další, dospělejší kočičky, ale vše jim překazila stejně krásná a dokonalá, tříměsíční Růženka. Děvčata měla svá koťátka ke svému vlastnímu údivu  velmi rychle vybrána. Uložila své kočičí poklady do přepravky, mile se s námi rozloučila a s příslibem, že nám určitě pošlou společné fotečky, se rozjela do svého domova, Ostravy.
...z domova...

My vám velmi děkujeme nejen za péči, ale i za krásné fotečky!!!


...Tak takhle vypadá opravdová diskriminace...!!!

 
:-) :-) :-)
                                                                                               


Žádné komentáře:

Okomentovat