úterý 31. května 2011

Květen 2011

Pro nás i pro kočičky, velmi slušně teplý měsíc. Díky za něj!!! V našem depozitu Princovo se stále něco upravuje, zdokonaluje, je prostě u nás stále velký pohyb. Za zadní části domu se buduje voliéra pro kočičky, která i nezasvěcenému v oboru, přesně dokresluje křivky ještě nedokončené stavby. Hrozně se těšíme, až vypustíme kočičky do prostoru voliéry. Všechny čičiny budou určitě z počátku nevěřícně koukat, zda mohou opravdu do doposud zakázaného prostoru ven. Ale tahle obava ze zákazu jim dozajista vydrží pouhých pár vteřin. 

Na voliéře pracuje zcela sám, pan Veselý z Bruntálu a je nutno podotknout, že jeho práce je opravdu oceněna i odborníkem za zcela perfektní. Dílo se mu vede opravdu velmi dobře. Moc Děkujeme!!! Jelikož kočičky máme v našem depozitu navolno, jedny otvírací dveře v příjmové místnosti určitě nestačily. Jen se z jakéhokoliv důvodu otevřely, už byly známé kočičí firmy u škvíry a většinou se jim povedl útěk z příjmové místnosti do vstupního prostoru depozita. Neustále jsme kočičky sbírali a vraceli zpět do jejich místnosti. Jenže pan Ficnar z Bruntálu nad jejich lišáckými hrátkami vyzrál. Zhotovil krásné dvojité zasíťované dveře tak, abychom všichni v klidu prošli vchodem bez toho, aniž by nám jakákoliv kočička utekla bez povšimnutí do prostoru chodby. Kočičky byly hrozně roztomilé, jak byly užaslé nad tím, kam se poděl ten otevřený a pro nás doposud nezvladatelný prostor. A je to!!! Pan Kroupa - další úžasný muž, který tráví v našem depozitu každou volnou chvíli, ač má práce na svém dozajista dost a dost. Nejenže se nám stará s láskou o kočičky, ale perfektně i o náš sklep aby nechybělo dřevo, kde jej obstarat, dobře nařezat, a řádně naskládat, aby dobře schlo a větralo. Nebo připravit kamna k topení, či dle potřeby zatopit aby kočičkám v ranním chladnu nebyla v tomto ještě doposud studeném domě, zima.Dílky Vám všem chlapci. Opravdu MOC!!! Díky za Vaši práci. Vy tři, jste úžasně sehraný tým. Vzájemně si pomáháte a svou práci nám na výbornou předáváte. Jsme moc rádi, že Vás máme!!! 

28.5.2011 v Bruntále, na Žlutém kopci č.3, Vás tímto všechny zveme, opět k našim kočičkám do bruntálského depozita Princovo, na akci "Princův dobročinný bazar". Podrobněji o této akci ve stejně jmenované rubrice na našich stránkách.

Teplo a sluníčko doslova vytahuje naše kočičky do oken a slibuje jim venku pořádnou rošťárnu a skotačení. Pohlavkují se navzájem, kdo bude stát v první řadě v okně a kdo ve druhé. Ještě, že máme dostatek oken!!! Jsou tolik nabité té májové energie, že dokonce sledují ze zadních oken, budování venkovní voliéry, která, ač jim to zatím nikdo z nás neslíbil - je určitě pro ně!!! To napětí, které kouká z jejich nedočkavých očiček se nedá přehlédnout a snadno přečíst. ...no, kdy už to bude???....už to chceme odzkoušet...tak dělejte!!!....a proč už nemůžeme hned??? Jen si počkejte miláčci. Opravdu už jen pár dní. Těšíme se na to snad víc než vy!!!

Paní Svobodová z Bruntálu - další milá a elegantní milovnice koček, která bez nápovědy ví co se sluší a patří a jak čičinkám v našem útulku alespoň trochou pomoct. Jen v tichosti a nečekaně nás navštíví a přinese¨kočičkám buď krásný záchůdek nebo dobré papání. Nádherným gestem pro náš útulek byla od ní uhrazená vakcinace pejskovi Barykovi, který žije v našem útulku a na kterého si málokdo vzpomene. Baryk naše čičiny opravdu miluje a náš dům střeží velmi zodpovědně. Prostě nikdo mu neunikne bez hlasitého štěkání. Baryku, jsi naše sluníčko. Paní Svobodová, hrozně Vám moc děkujeme. Už jste naše a my Vám za lásku ke kočičkám i k Barykovi móóóc děkujeme!!! Kočky Bruntál o.s.,

Chtěli bychom také tímto poděkovat paní Mikulčákové, nejen za péči kolem kočiček, ale oceňujeme její starostlivost, aby naše kočičky měly pravidelný přísun steliva, který je pro kočky velmi důležitou hygienickou potřebou. Dále - její finanční podpora, která celkově zastřešila vyšetření kocourka Čerta, pomohla k léčbě kočiček našeho útulku. Paní Mikulčáková, moc Vám děkujeme. Vaše pomoc přišla bez zaváhání a hrozně vhod. Kočičky jsou už dnes spokojenější. Už jsme se ptali!!!

INFERNO BAR A HERNA Rýmařov - pár úžasných děvčat z Rýmařova Hanka a Yveta přišly na dobrý nápad jak pomoci kočičímu útulku v Bruntále. Uspořádaly ve svém městě aukci zboží bohatého spektra. A výtěžek osobně přijely předat zakladatelce bruntálského útulku - paní Veselé Dagmar. Velká pomoc děvčata, velmi jste nás tím nejen překvapily, ale i dojaly. Moc děkujeme za kočičky!!! Velmi takovou pomoc potřebují!!! Opravdu díky!!!

Yvetka je nejen nádherná kočka, která v našem útulku mezi těmi ostatními čičinami vynikala. Ale její bezprostřední laskavý přístup, magicky hypnotizoval hlavně naše koťata. Za jejího vtipného promlouvání a povídání, jí naše koťátka doslova v pár vteřinách usínala natažená v jejich dlaních. K našemu úžasu se jim to hrozně líbilo. To jsme opravdu ještě neviděli. Nemělo to být naopak???


Princův dobročinný bazar - v tento den pršelo vlastně od rána. I když déšť nebyl hutný, většina našich doposud věrných kočičích návštěvníků se bohužel rozhodli k vůli počasí zůstat doma. Přesto děkujeme všem našim stálým hostů, kteří se i v takovémto počasí přišli na kočičky nejen podívat, pohladit je a přinést nějakou pro ně kočičí dobrotu, ale i za děti, které ty naše kočičí firmy, Štístka, Rozálku a Čendu, přišly utahat. Celkový výnos z této akce byl úžasný a v celé výši byl předán velkou sponzorkou našich kočiček - Olinkou Nitkovou našemu depozitu Princovo. Strašně děkujeme!!! /více na našich stránkách v rubrice ,,Princův dobročinný bazar"/.

Žádné komentáře:

Okomentovat