neděle 15. dubna 2012

DubenUmňoukané velikonoce s kočičí koledou

Projekt Kočičí přání, který pořádá OS Devět životů, opět přichází s velikonoční akcí na podporu koček v útulcích. Snaží se pomáhat organizacím z celé České republiky sehnat prostředky na nákup krmiva, léčiv a financování veterinárních výdajů pro nalezené a týrané kočky. O svůj dárek bude koledovat několik stovek koček a kocourů. Patronkou akce je i tentokrát Ester Kočičková.

Akce začíná na Velikonoční pondělí 9.4. a končí v neděli 22.4. o půlnoci. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Dárce si tak jednoduše vybere konkrétní zvíře, jehož příběh ho zaujme nebo které třeba pochází z jeho regionu. Dárek mu bude moci zakoupit a poslat přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Může i poslat peníze na běžné výdaje spojené s pobytem kočky v útulku. Pro ty, kdo neradi posílají peníze, aniž by viděli, kde skončí, je zde možnost odnést dárek přímo do útulku „své“ kočce. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval.

Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena z darů jejich příznivců. Kočičí koleda je jednou z dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. Druhá akce je vánoční. V té poslední se podařilo získat více než 710 tisíc korun a obdarováno při ní bylo 870 koček.

Paní Eva Chlebíková z Prahy, jedna z obdivovatelek našich kočiček, již podruhé i se svým přítelem přispěla   finančně našemu útulku jak o Vánocích tak i o Velikonocích, v akci ,,Kočičí přání". Sama má dvě kočičky,  kocourka Mourka a černou slečnu Emmu z umísťovací výstavy v Praze. A jak je i na pohled vidět, všichni se navzájem velmi potřebují a jsou rádi, že jsou opět po dlouhém, čekajícím dni, opět pohromadě!!! My Vám paní Chlebíková velmi děkujeme za věrnost, která je pro naše kočičky v útulku z hlediska velkého počtu, hrozně důležitá.Váš příspěvek určitě na pár dní vyřeší lékařské potřeby pro naše kočičky a my Vám  za to velmi děkujeme!!!  Kočky Bruntál o.s., 

Chcete společnost? Klikněte: http://www.htmfoto.net/maukie/maukie.swf

   

BARULÍNEK

Barulinek
V říjnu 2011, jsme Vás na našich stránkách informovali bez patřičné, přesvědčivé dokumentace, že  koťátko Barunka našla svůj domov u Káji a Marcelky z Bruntálu. Tito dva mladí lidé pořídili Barunku ke svému doma již černému kocourkovi, který byl smutný a trochu z té samoty -  plachý. Barunka z počátku nebyla v teritoriu  již zdomácnělého kocourka příliš vítaná, ale její krása a kočičí šarm by zlomilo tvrdé srdce každému kocourovi. I tento černý, zdánlivý tvrďák za pár dní nádherné, mourovaté Barunce podlehl.
..nemají to ty čičinky s těma zabydlenýma kocourama vůbec lehké..
Chobotovi jsou neustále věrní našim kočičkám, vždy vědí co je třeba a co náš útulek právě  potřebuje!!! Jak jim jen dovolí čas, rádi všechny kočičky nejen navštěvují, ale také se jim všem věnují a hrají si s nimi. Naše čičinky si jejich návštěvu po velkých douščích opravdu velmi užívají. Kája s Marcelkou vždy přinesou hodně dobrot - pro každého něco.... a mazlení může začít... A jak se má již vzpomínaná Barunka??? Oslovení Barulínek, jak jí Marcelka  říká, jí už zřejmě zůstane. Barunko - co více si můžeš přát? Jsme rádi, že si našla tu pravou rodinu. Hodně štěstí vám všem ve společné domácnosti přejí Kočky Bruntál o.s.,


Mourinek a BarulinekFelinoterapie v Domově Pohoda

Pravidelně navštěvujeme klienty v Domově Pohoda v Bruntále s mladou kočičkou jménem Chanelka k provedení tzv. felinoterapie – léčby kočkou. Jedná se o léčebný kontakt mezi člověkem a kočkou. Cílem a účinkem je zklidnění, vyrovnanost a pohodová atmosféra. Základem felinoterapie je využití vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie kočky schopné odnímat bolest a utrpení, schopnost najít ztracenou životní rovnováhu, nový smysl života, odnímat pocit osamění, zklamání, opuštěnost.
Měsíc od měsíce narůstá počet klientů i tzv. ležáků, kteří tuto „kočičí návštěvu“ velmi potřebují a těší se na ni. Důkazem pro nás je zpětná vazba těchto klientů, u nichž jsou zaznamenávány velké pokroky k lepšímu.
Zmínit je určitě potřeba paní Randýskovou. Téměř nemluví a její pohyblivost je velmi omezená. Zkusili jsme to a její reakce na kočičku byla úžasná. Usmívala se, komunikovala očima a s naší pomocí ji hladila po kožíšku. A pokroky dělá dále. Při této terapii s námi i komunikuje. Odpovídá na otázky a dokonce se sama snaží kočičku hladit. O to větší radost jsme měli, když syn paní Randýskové sdělil sestřičkám, že jeho maminka nikdy neměla kočky ráda.

Dne 19.4.2012 jsme navštívili novou klientku paní Filipovou. Jakmile spatřila kočičku celá se rozzářila. Očička ji svítily radostí a široce se usmívala. Po přiložení kočky k jejímu tělu ji okamžitě obejmula a s velkou energií ji hladila. Rozvyprávěla se o svých kočičkách, které dříve měla. Byl to nádherný pohled! Obě, jak paní Filipová, tak i Chanelka si svou chvíli náležitě užívaly.
Dalším novým klientem je pan Herzig. Nemluví a jeho pohyblivost je omezená. Po přiložení kočičky na klín, reagoval očima. S naší pomocí ji hladil. Vypadal spokojeně.  
Kromě těchto malých „zázraků“ jsou mezi klienty i tací, kteří na Chanelku netrpělivě čekají. Třeba paní Hrušková. Skvělý člověk s velikým a milujícím srdíčkem. Miluje kočky i psy. Jednou jsme u ní návštěvu vynechali, protože právě spala. Při další návštěvě jsme byli upozorněni, že paní Hruškovou musíme navštívit za každou cenu. Takovou energii a radost, jakou ji tito čtyřnozí terapeuti dávají, nelze nikým naordinovat. Jsme opravdu rádi, že Vám můžeme Váš podzim života s naši skvělou kočičkou Chanelkou zpříjemnit a těšíme se na další setkání.                                      
                                                                                Monika ProsováV tomto měsíci do našeho útulku ve večerních hodinách přivedla skupina mladých lidí, asi 8-smi měsíční mourovatou slečnu. Mládež skončila svou párty na zahradě a malá kočičí princezna se odněkud v té tmě prostě vynořila a připojila se k partě lidí v domnění, že tam, kam jdou oni, bude snad také pro ni nějaké malé místečko na spaní. Mládež si poměrně za malou chvíli všimla své krásné mourovaté společnice a jelikož jejich cesta k domovům vedla právě okolo našeho útulku, zazvonili na náš dům a přeptali se, zda tahle kočička není naše a zda nám právě neutekla. No, neutekla!!! Bobinka, jak jí dnes říkáme a jak dnes už víme, je nastávající maminka. Jelikož dobře cítila, že se už blíží její den, připojila se k náhodným lidem, ze kterých necítila zřejmě nebezpečí, a ve své tolik důležité potřebě se domnívala, že by snad ti mladí jí mohli možná i pomoci. Odvaha k tomuto hloučku mladých, se Bobince určitě vyplatila. Mládeži moc děkujeme za přístup k téhle kočičce a za jejich dobrou reakci, která je ovlivnila v jejich správném konání. Je  moc dobře  setkat se s takovými mladými a vědět, že tady jsou!!! Dobře reagujíc a majíc snahu pomoci v tísni právě  bezbrannému zvířeti. U těchto lidí se dá předpokládat, že pomohou svou povahou a správným přístupem k věci  nejen zvířeti, ale také i člověku. Moc jste nás opravdu všechny  potěšili!!! Kočky Bruntál o.s.,                                                                              
Žádné komentáře:

Okomentovat