středa 12. prosince 2012

Prosinec
 

Kočky Bruntál o.s., pořádají v Bruntále na Žlutém kopci č.3 v útulku ,,Princovo“  dne:  08.12.2012
       od 14.00 – 18.00hod

KOČIČÍ MIKULÁŠ


,
 Srdečně zveme všechny milovníky koček a koťat!!!
Kočky Bruntál o.s.,

Kočičí Mikuláš v útulku ,,Princovo" opět spolu s natěšenými kočičkami uspokojil řadu milovníků těchto nádherných tvorů. Děti si přišly určitě na své, neboť Slaměnka spolu s Haskinkem po celý čas návštěv, nedali pokoj ani dospělým a byli doslova přišpendlení na jejich prsou či ramenou.
Následné loučení bylo vždy těžké pro obě strany. Chceme velmi poděkovat všem návštěvníkům, kteří na kočičky v bruntálském útulku nezapomněli a ikdyž byl venku velmi silný mráz, ve slušném počtu přesto dorazili a svými dárky kočičí útulek podpořili. Děkujeme - Kočky Bruntál o.s.,


Ach, ta zima!!! Pro řadu z nás je krásná pouze při pohledu z tepla a raději za okny. Mráz štípe, vítr a sníh se snaží dostat úplně všude tam, kam je mu dovoleno. Šťastné ty kočičky, které mají v těchto dnech  střechu nad hlavou a děkujeme Bohu za ty, co mají i svůj každodenní, teplý pelíšek s jídelkem a lidskou rodinou. Ale co ti malí venku či ti zesláblí špatnou stravou?
A právě člověk má velký vliv na tato námi vědomě opomíjená zvířata venku, odsouzena napospas svému ledovému osudu. Všímejme si více zvířecího utrpení a pomáhejme těm slabším neboť tam kde jsou dnes oni, můžeme být jednoho dne i my!!!
Strom splněných kočičích přání - mise Vánoce 2012


Od 14.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple svých domovů a kanceláří.V tomto období se totiž opět koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Útulkové micky si i letos přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.


První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 tisíc korun a následující Vánoce už to bylo skoro 740 000. Letos budou ve splnění svých přání doufat kočky z 26 organizací z 12ti krajů ČR. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Letos poprvé můžete podpořit i jeden velký projekt od každého útulku.


Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vašeho města. Dárek mu lze zakoupit přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Každý dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také zajít navštívit.


Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a jedna dobrovolnice zdarma, tím pádem jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba – kočkám.


Proč to děláme? Protože máme rádi kočky. A co vy, pomůžete nám splnit jejich přání?

kontakt:
Františka Kernová
kociciprani@devet-zivotu.cz
602 25 88 75
www.devet-zivotu.cz 


Všem milovníkům kočiček a lidem dobré vůle, přejeme do roku 2013
zdraví
lásku
dobrá přátelství
kvalitní práci a
vzájemnou toleranci.
K tomu všemu Vám ze srdce doporučujeme alespoň jednoho kočičího kamaráda, který na Vás bude velice ochotně vždy doma čekat a chápat Vaše veškeré běžné potíže, které se Vám přes den jako vždy v našem životě určitě nevyhnou.
S přáním všeho dobra Kočky Bruntál o.s.,
 
Kolektiv bruntálského kočičího útulku,,Princovo".

Veselá Dagmar
Svobodová Zdeňka
Prosová Monika
Svoboda Jaroslav
Kroupa Zdeněk


1 komentář:

  1. Jem již celý rok z útulku a jmenuji se Pepinka Javůrková. Den 2.1.2012 byl můj nejhezčí a moc jsem za něj vděčná, kdy si mě vzali k sobě moji páničkové k mojí kamarádce Bibince. Měla jsem těžká období a to nejvíce, když jsem dne 3.2.2012 porodila dva kocourky, kteří mi bohužel zemřeli. Ale moje láska se mi obnovila, když mi páničci donesli 3.7.2012 kocourka Maximka, od tohoto šťastného dne si užívám jako maminka a svého kocourka si hýčkám, i když já ve svých dva a půl letech mám tři kila a on v osmi měsících 4,80. Máme se moc rádi a zdravím svoji sestřičku a ostatní v útulku a přeji jim, aby se dostali taky k dobrým lidem jako já a Maxim.

    OdpovědětVymazat