pátek 31. prosince 2010

Prosinec 2010

Hrozná zima. -15stupňů. Na sněhu vídáme otisky kočičích tlapek samotářů a svírá se nám všem duše starostí o ta malá koťátka, která byla nucena tuto štiplavou, ledovou noc vydržet opět venku, bez lidské pomoci a vydána tak na pospas krutému, ledovému spánku. Naše pohledy očí v rychlosti kontrolují prostory pod kontejnery a auta, zda se pod nimi nekrčí naši prokřehlí kamarádi. Hrozně rádi Vám opravdu pomůžeme!!! Rozvážíme v těchto mrazech samozahřívací miralon na známá stanoviště, o kterých víme, že se zde kočičky ukládají ke spánku na noc. Jak rádi bychom nabídli všem trochu tepla, ale na takovou důvěru jste příliš plaché - bohužel. V těchto mrazech máme i my na Princovu potíže s vodou. Zamrzla v místnosti, kam se teplo dostane velice málo. Na druhý den, je však po našem zákroku, opět vše v pořádku. I u nás v depozitu se kočičky k sobě v těchto dnech více k sobě choulí. Je jim chladno. Ti nejmenší se tlačí ke kamnům a nejenže je podlézají ale tráví pod nimi doslova celé hodiny. 

V polovině prosince k nám přinesly dvě slečny černého kocourka. Stáří, asi půl roku. Seděl pod autem u Pojišťovny Bruntál a ocásek měl dokonce přimrzlý ke sněhu. Kocourek byl hrozně vyhublý a zmrzlý. Nebránil se předávání do náruče. Měl vyhublá žebírka a zimou promrzlou oddanost: " Tak a teď si se mnou dělejte už co chcete" .Třásl se stále zimou i v mém teplém náručí. Ihned jsme jej odvezli do Princova. Velký počet navolno pobíhajících dalších koček, ho evidentně nezajímal. Na to, jak byl křehounký a zesláblý a musel dlouho vydržet hrozný hlad, tak měl naopak v tento den, velké štěstí. Všimla si ho dospělá děvčata. Dali jsme mu tedy jméno - ŠTÍSTKO!!! Děvčata, chválíme Vás, že nejste lhostejní k utrpení zvířat a reagujete rychle. Štístko se velmi rychle pustil do jídla a stále se nemůže pořádně dosytit. Je téměř nalepený na teplá kamna a v jeho kočičím pohledu a chování je tolik neuvěřitelné lásky, vděku a oddanosti, že si Štístka u nás ponecháme, pokud budeme mít naše depozitum a nebudeme jej nabízet lidem k adopci. Štěstí budeme potřebovat i my, tak vítej malé černézlatíčko u nás v Princovu. Rádi budeme Tvá rodina - Štístko!!! O dva dny později, nám volala paní Zdeňka z Bruntálu, že její šestiletá dcerka stála venku s kamarádkou před domem a kolemjdoucí dospělý chlapec ji vtlačil do náruče rezavého kocoura, se slovy: "Holky vemte si ho nebo ho zanesu do lesa". Nečekal ani na odpověď a odešel urychleně pryč. "Co s kočičkou, když máme doma psa trhače". Řekla p. Zdeňka. Poprosila nás tedy o azyl pro nežádoucí kočičku. Z kočičky je překrásný, tmavý, rezavý devítiměsíční kocourek. Při předávání do naši péče jsme mu s malou Nikolkou daly jméno Garfield. Perfektně na něj sedí, neboť je nejen krásný jako jeho jméno, ale také strašně milý. Opravdu nechápeme, jak se takového kocourka, s jeho vizáží Garfielda a klidem Jamese Bonda, může někdo takovým způsobem zbavit. No, zřejmě takový člověk toho může udělat daleko víc a nejen zvířeti. Jsme však rádi, že jsme byly na blízku a mohly Garfíkovi pomoci. Je překrásný, přijďte se na něj podívat, jako Nikolka, která slíbila, že tohoto krasavce určitě s maminkou navštíví. - Budeme se těšit, Nikolko!!!

Den otevřených dveří !!!

Přípravy na " Den otevřených dveří " u nás vrcholí, ale zdaleka nejsme ještě se vším spokojeni. No, uvidíme kolik nám zbude sil a jak se nám vše v závěru roku povede. Den " D ", připadne na 18. - 19.12. 2010 od 13.00 - 18.00hod a na všechny milé návštěvníky se opravdu těšíme. Tak pojďte dál !!! 
Nejen milovníci koček - jsou vítáni !!! 

Kočky Bruntál o.s.,DODATEČNÁ PROSINCOVÁ ZPRÁVA Z PRINCOVA !!!!!!!
Den otevřených dveří ve dnech 18. - 19.12.2010 se velmi vydařil. Přišlo celkem 85 návštěvníků. Nikdo nepřišel s prázdnou. Pod stromečkem se objevovaly granule, steliva, kapsičky, paštičky ale také různé laskominy pro kočičky. Kočičí bonbónky i piškotky a mlíčka pro koťátka. Hrozně Vám všem děkujeme za pomoc, za tuto podporu a slova chvály. Někteří nabídli i svou podnikatelskou pomoc ve smyslu zvelebení depozita. Jsme rádi za Všechny dobré myšlenky, které pomohou kočičkám jak ke zdraví tak k pobytu u nás. Umístili jsme celkem tři kočičky do Bruntálu a jsme přesvědčeni , že do dobrých rukou. Nynější majitelé si vybrali nejen vánoční dárek ale hlavně milého společníka pro tyto zimní dny. S novými majiteli jsme v kontaktu a bylo nám již sděleno, že všechna udaná koťata jsou velmi milována a místa k odpočinku po perném dni, si vybrala v postelích majitele. Děkujeme Vám za to, že je máte rádi stejně jako my a nabízíte jim více pohodlí než jsme mohli my, v našich podmínách v depozitu. O Vaši lásku se nemusí dělit s ostatními kočičkami jako u nás. Veškerou lásku od Vás mají konečně jen pro sebe!!! Pozornost a lásku Vám kočičky určitě rády oplatí, neboť člověka nadevše milují !!! Hodně štěstí, zdraví, lásky, jak vzájemné tak i ke kočičím přátelům v roce 2011, ze srdce Vám přejí Kočky Bruntál o.s., Všem kteří jste nás přišli navštívit v tomto roce a čímkoliv přispěli kočičkám, moc děkujeme a na ty, kteří se k nám teprve chystají v novém roce či následujících dnech otevřených dveří, které opět chystáme o velikonocích se opravdu těšíme. Rádi Vás Všechny uvítáme a provedeme v našem kočičím depozitu Princovo.
S PŘÁNÍM VŠEHO DOBRA V ROCE 2011 - Kočky Bruntál o.s.,

Žádné komentáře:

Okomentovat