neděle 30. června 2013

Červenec

 
                    
VZHLEDEM K TOMU, ŽE SE SITUACE STÁLE OPAKUJE - ZVEŘEJŇUJEME TUTO VÝZVU :
 
Pokud se někomu narodí koťata, nezabíjejte je a nevyhazujte!!! Koťata rádi přijmeme u nás v útulku ,,Dobré ruce - Zlín,, Přijímáme i maminky klidně i s již narozenýma, maličkýma miminkama. Po odstavu vám kočičku vrátíme KASTROVANOU!! Podmínka přijetí malých koťat je kastrace vaší kočičky, kterou rádi zařídíme!!!
 
 
 

 
 
 
   Opuštění zvířete je podle§6 zákona ČNR č.246/1992 Sb
     Na ochranu zvířat proti týrání považováno za
      přestupek, za který se uděluje pokuta až 10 000Kč.
 
 
 
...šikovná skořápkářka...
 
...krátké zprávičky z Princova...

...koupili jsme brikety.../kočičkám v útulku teplo z kamen přišlo vhod/...
...přijali jsme kočičku Kačenku se čtyřmi koťaty...
...než dáte kočku do útulku, zvažte všechny možnosti...
...nakoupili jsme hodně léků.../vrátily se rýmy/...
...stále rozcuchaný, kocour Kulíšek, našel u nás druhý domov...
...přijali jsme kočku, ještě s nenarozenými mláďaty...kočička má pouze jedno oko...
...z darů Kočičího přání jsme nakoupili granule a konzervy pro kočky...
...Zdenička Svobodová, darovala útulku pračku.../díky, díky, díky/.
...koťata z přírody, se k nám doslova sypou...
...koťátka darujeme pouze do bytu...!!!
...útulek je posilněn o novou pracovnici - Lenku Machátovou z Bruntálu.../vede si dobře/!!!!!
...Lenka Machátová si osvojila kocoura Kulíška... 
...pan Lukeš, z Pily Valšov, slíbil útulku dřevo...
...paní Pacvoňová z Rýmařova je stálý, každoměsíční host útulku...
...máme překrásná koťátka...!!!.../přijďte se na ně podívat/...
...Vrbno pomáhá opět našemu útulku...
...konečně se zvířata a nejen oni, dočkala nového zákona...!!!


...Kačenka a její čičiděti...

Kačenka, je černá, drobounká, roční kočička. V chladivém březnu tohoto roku, hledala ve své tíživé chvíli z posledních sil pro sebe bezpečné útočiště. Našla je na zahradě u jednoho osamělého muže z Rýmařova, který ji díky Bohu v jejím březím stavu, nevyhnal. Ve větrem protkané a studené kůlně si sama vytvořila něco jakoby pelech, kde porodila svá mláďata. Starší muž, majitel pozemku ač životem znalý, co se týče koček, byl však veden od mala svou rodinou tak, že kočka se vylíže za všeho a potravu si opatří, když bude chtít, rychle a snadno také sama. Nepokládal tedy za nutné se této malé kočičí mamince, jakkoliv věnovat. Paní Pacvoňová je úžasná, mladá žena!!! Od mala ji nebyl nikdy lhostejný tvrdý, kočičí život a jako dítko, byla vedena svými rodiči, vždy zvířátkům pomáhat. Jednoho dne si všimla této malé, drobounké kočičky, jak shání těžce potravu pro sebe a své malé. Kačenka i když s velkým strachem, přivedla přesto svou pozorovatelku až do kůlny ke svým dětem. Paní Pacvoňová jak zjistila toto krásné nadělení, ihned reagovala jako člověk s velikým srdcem a odhodláním zachránit celou tuto černobílou rodinku. Denně chodila v brzkých ranních hodinách krmit malou kočičí maminku mlékem, tvarohem a masíčkem, jen aby matka zesílila, ale také aby měla dost co předat při kojení svým malým, stále hladovým dětem. Práce to byla pro objevitelku kočiček, velmi náročná neboť od místa kde kočičky pobývaly, v rychlém tempu spěchala denně do práce. Každodenní maraton přinesl také své úspěchy. Kačenka přišla pouze o jedno mládě, které bylo od narození bohužel nejslabší. Až začaly koťátka sami papat, Paní Pacvoňová oslovila náš útulek s prosbou o umístění Kačenky s koťaty s příslibem, že bude rodinku určitě sponzorovat a navštěvovat je, jak jen to půjde. Kačenku jsme s jejími dětmi tedy přijali a celá rodinka se má dnes opravdu za bohatého přispění masenka, granulí i finančních dárků od paní Pacvoňové - královsky. Paní Pacvoňová navštěvuje své kočičí svěřence pravidelně podnes. A Kačenka při každé takové návštěvě, své zachránkyni vždy dává najevo  obrovskou pozornost a lásku. Vděčným pohledem svých velikých, krásných očí, děkuje za svá mláďata a zakončí dojemně jejich vzájemné rozloučení....nemáš zač, Kačenko, já zase přijdu...!!!.../říká paní Pacvoňová/...A my děkujeme nejen za takového úžasného člověka, který nezapomíná ani na ostatní kočičky v útulku a psa Baryka, ale i za překrásné a ušlechtilé, paní Pacvoňové - srdce. 
 
S díky - Kočky Bruntál o.s.


...Než dáte kočku do útulku... 
 
Je to neštěstí!!!
 
Když se dostane do útulku kočka z ulice - jde de facto do lepšího a rychle si zvykne.
 
Ale kočka z domova jde mezi velké množství koček - jde tedy do mnohem horšího. Obvykle onemocní a některá to i vzdá :-(
 

Příběh domácího mazlíčka Sáry,

aneb varování pro všechny, kdo mají v plánu dát svoji kočku do útulku z jakýchkoliv důvodů!!!!
 
 
Chtěla bych všechny současné majitele koček, kteří zvažují „odložení“ svého zvířete do útulku upozornit na to, že stresem z přechodu kočky- bytového mazlíčka do cizího prostředí útulku plného cizích zvířat, ji vystavujete i smrtelnému riziku. Dřív, než kočku odložíte do útulku, prosím opravdu zvažte všechny jiné možnosti, jak svému zvířeti pomoci, především, zda jste opravdu dost dlouho hledali nový domov!
Krásná hodná stříbrná Britka Sára k nám byla umístněná po pěti letech spokojeného života domácího jedináčka u staré paní. Paní však zemřela a její dceři, která je na kočky alergická, se nepovedlo najít pro ni nový domov. Volila tedy umístění do útulku. Klinika Fenix, má výbornou pověst a o kočky se zde snaží starat opravdu jako doma. Nicméně faktem zůstává, že domácí jedináček byl náhle přesunut mezi 90 dalších koček.
Po několika dnech poté, kdy byla Sára umístěná do našeho útulku, začala být smutná, apatická, polehávala, nejevila zájem o jídlo ani dění kolem ní, stranila se ostatních koček. V počtu zvířat, která máme momentálně v péči, není možné sledovat u každého jednotlivce příjem potravy. Sára byla proto umístněná do tzv. domácího depozita – tedy k lidem, kteří mají jen jednu svoji kočičku - k pozorování a další léčbě.
Od pondělí 3.6.2013, v době jedné z nejhorších povodňových situací za poslední roky, nás čekal každodenní maratón výjezdů na veterinární kliniku … a to jsme ještě netušili, co všechno máme před sebou. Přes veškerou veterinární péči, která Sáře byla poskytnuta se stav kočičky nelepšil. Několik dní ji byla podávána infuzní rehydratační terapie a nitrožilně navíc i výživa. Dostávala antibiotika.
Přesto všechno se přidal výtok z očí a nosíku, dále odmítala pro bolestivé afekce na sliznici dutiny ústní jakoukoliv potravu a tekutiny, kočce reálně hrozil úhyn následkem dehydratace a nepřijímání potravy. Na veterinární klinice Fénix jsme nechali po domluvě kočičce zavést 7.6.2013 jícnovou sondu, nezbytně nutnou pro výživu kočky a začali jsme krmit ručně.
Sára užívá dvoukombinaci antibiotik, další antibiotické kapky do očí a přípravky na podporu imunity, k tomu je v pravidelných intervalech podávaná ručně do sondy speciální dieta pro kritické stavy a tekutiny.
Jak se Sára že všeho dostane, ukáže až čas. Momentálně se dá říct, že se její stav dále nezhoršuje, ale o zlepšení taky nemůžeme zatím mluvit.

Prosím držte nám palce! Zároveň prosíme všechny, kteří by rádi kočičce Sáře pomohli o finanční příspěvek na veterinární péči v jakékoliv výši, pro nás je momentálně důležitá každá pomoc!

Děkujeme Veterinární Klinice Fénix v Praze, za jejich přístup, vstřícnost, zájem a nesmírnou ochotu nám pomoci!!!
O dalším vývoji budeme určitě dále informovat.
 Od 25. června už Sára sama papá a tak už sondu nemá a vypadá to, že je z toho definitivně venku
                                                            
.../Text použit na stránkách Kočky Bruntál o.s., s laskavým svolením autorky, Miri Kocurové/...
 
                                                                                      Kočky Bruntál o.s.,


...Vrbno opět pomohlo našemu útulku... 
 
Paní Chudá z Vrbna pod Praděděm, ani o dovolené nezapomíná na bruntálské kočičky. Navštívila nás tento měsíc opět s plnou náručí  dek, polštářů a pracovních, gumových rukavic. Zalarmovala pár svých známých, kteří neřekli - NE a tak paní Šajerová, Kadlíková a Motyková, vstřícně a rádi přispěly dobré věci, bruntálským kočičkám do útulku. Paní Chudá však nezůstala za dárkyněmi vůbec pozadu a kočičkám sama přivezla také něco na zub, no a také trochu do kasičky. Strašně Vám všem děkujeme a jsme rádi, že na naše kočičky ani v tomto dovolenkovém čase nezapomínáte!!! Děkujeme!!!
                                                            Kočky Bruntál o.s.,


 

Nový občanský zákoník: Zvíře není věc


Velikost textu:
 


Praha – Od 1. ledna 2014 nebudou už zákony pohlížet na živé zvíře jako na věc. Změnu přináší úprava obsažená v chystaném novém občanském zákoníku. Ten, kdo cizího psa nebo kočku zraní, bude muset nově zaplatit léčebné výlohy, zákoník pamatuje i na případy úmyslného zabití nebo na případy nálezu zvířete.
 

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci

Současná legislativní úprava na zvíře jako na věc nahlíží, v novém občanském zákoníku ale budou mít zvířata zvláštní postavení; kodex uvádí, že zvířata věcí nejsou, a ustanovení o věcech se na ně proto vztahují jen tehdy, pokud neodporují povaze živého tvora – například při nákupu a prodeji.


Co je věc? Nový občanský zákoník pojetí věci široce vymezuje; rozumí se jí vše, co není osobou a slouží k potřebě lidí.
Když dnes člověk něčí zvíře úmyslně zabije nebo zraní, hovoří zákony pouze o poškození cizí věci. "V případě zabití takového zvířete nahradí pachatel jeho majiteli pouze cenu, za kterou by bylo možné toto zvíře koupit znovu, ale nijak se nezohledňují třeba náklady léčení nebo náklady citové," doplňuje náměstek ministra spravedlnosti František Korbel.
Změnu ale přinese právě nový občanský zákoník, který počítá jak s citovou újmou (v podobě nahrazení tzv. ceny zvláštní), tak s výlohami u veterináře. "Podle nového občanského zákoníku při poranění zvířete škůdce musí nahradit náklady na léčení toho zvířete v takové výši, v jaké by ty náklady vynaložil každý rozumný chovatel," dodává hlavní autor nového občanského zákoníku, právník Karel Eliáš.
Nový občanský zákoník má nabýt účinnosti 1. ledna 2014, sněmovna ale ještě musí přijmout jeho provozní zákony. Kodex o víc než třech tisících paragrafech nově upravuje tři základní okruhy - rodinu, vlastnictví a smlouvy. Podle bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) se například nově zvýší náhrada škody způsobená občanovi, poškození budou celkově v lepší pozici.
Zlepšit se má i pozice občanů, kteří trpí nějakou nemocí, například duševní poruchou. Lépe budou ochráněna i práva osob, které byly dosud zbavovány způsobilosti k právním úkonům. Rozšíří se i možnosti nakládat s vlastnictvím v rámci dědického práva.

přehrát video
Nový občanský zákoník o zvířatech
Žádné komentáře:

Okomentovat