pátek 3. srpna 2012

Červenec


Krásný prázdninový měsíc, teplo střídá krátké bouřky a letošní léto se zavděčí určitě všem. Májová a opuštěná koťátka, nám v útulku přibývají a žasneme, že jich teda letos je!!! Vystrašená, hladová a plachá, přijímají naši pomoc s patřičnou dávkou nedůvěry. Není co závidět! Tihle caparti za těch pár dnů venku, jak je vidno - zažili   své. Po pár dnech ošetření a pravidelné stravy se dávají do úžasné kondice a dělají všem pracovníkům útulku, velkou radost. Avšak větší radost bychom samozřejmě měli, kdyby aspoň některé z nich našly lásku a domov u některých z vás - lidí. Přijďte se k nám podívat na tu drobotinu a zkuste popřemýšlet, jak byste mohli i vy pomoci naší přírodě či  všem těm zvířátkům, jak venku, tak i v útulcích. Sebemenší podpora či pomoc od vás, je obrovským uznáním a poklonou naší přírodě zato, že zde můžeme žít také své životy i my. Často zapomínáme! Což je prý lidské! A každodenní vyžití, starosti a shon, bereme jako samozřejmost. Jenže, nic není zadarmo! Tak jak žijeme - to máme!!! Ale mnohdy  by nám ke všemu stačila  LÁSKA a vzájemná slušnost!!!

                 
Jako každý rok, bude opět zima. Vzpomínka na zimu ještě zatím nemrazí, ale my všichni v útulku, se již v těchto dnech musíme připravit na její studenou vládu. Chtěli bychom poděkovat firmě - Pila Valšov, za dodávku dřevěných hranolků a dopravci panu Blažkovi z Bruntálu za odvoz. Obě firmy tímto velmi přispěly  materiálně a  sponzorsky  našemu útulku Princovo. Jejich vstřícnost a ochota byla rychlá a pro ně, samozřejmostí. Velmi vám moc oběma děkujeme!!!
 Kočky Bruntál o.s.,Hanka Čalová a její dcera Yveta. Děvčata z Rýmařova, která na naše kočičky v žádném směru nikdy nezapomenou. Vždy se zeptají před každou návštěvou do útulku, co bychom pro kočičky potřebovali???  Dřevo!!! Znělo prosebné zvolání. Děvčata dokázala zajistit pro náš útulek kvantum kvalitního dřeva a pan Ficnar z Bruntálu s panem Kroupou a Veselým, vše naložili, přivezli, pořezali a uskladnili. Bez těchto úžasných chlapíků, kteří nikdy neřeknou - ne, kteří se vrhnou na jakoukoliv práci, která je potřeba a kterou ženská ruka prostě nezvládne a které si všichni moc a moc považujeme a máme je rádi, si náš útulek prostě neumíme ani představit!!! Jsme velká kočičí rodina, kde je nejen stále hromada práce bez rozdílu na den, ale také velké přátelství a láska jak ke kočičkám ale i k dílu, které všichni společně vytváříme. Díky, díky, díky!!! Je opravdu za co!!!K našim stále věrným kamarádům a obdivovatelům patří také tenhle úžasný pejsek s obrovským srdcem a ještě větším jménem - Flíček. Při každodenní procházce, která vede kolem našeho domu s kočičkami, Flíček nikdy nezapomene na sebe upozornit velkým řevem též čtyřnohého psího hlídače našeho útulku - Baryka!!!  V jeden krásný den, nám Flíček přišel představit také svou krásnou dcerku Adélku. Baryk ač láskyplný a odpovědný ochránce území, si může plíce vyštěkat, jak se bojí o své kočičí svěřence. Všichni však víme, že Flíček je tak pohodový a láskychtivý pejsek, že mu Barykovo spílání příliš v hlavě neleží. A to Baryka neuvěřitelně a ještě více popouzí a rozezlívá. ...neboť kdyby tady nebyly ty mříže a síť, tak by si Flíčku viděl!!!...sní, o své pomstě marně Baryk. A dále nepříčetně žárlí na naše pohlazení, které je určeno  v danou chvíli pouze naší návštěvě - Flíčkovi. Baryčkovi je po odchodu tohoto obra s laskavým srdcem vše náležitě vynahrazeno a  jeho štěkající útoky na obranu útulku - právem pochváleny. Díky i Vám kamarádi, jsme rádi, že Vás máme!!!


...tak ahoooj...

V tomto měsíci oslavila své nádherné, neuvěřitelné jubileum, jedna z našich zakladatelek útulku Princovo, paní Zdenička Svobodová. Také i my přicházíme Ti Zdeničko popřát hlavně hodně, hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti. Děkujeme Ti za Tvou práci v útulku, kterou s láskou pro kočičky vykonáváš!!!
Za práci, která je od tebe vždy perfektní a dokonalá.
Za to, že pod  Tvým pohlazením zkrotne i srdce tzv.chronických kočičích nehladičů.
Za to, že nás honíš po doktorech abychom kočičkám nepřinášeli nemoce a tak chyběli na svých službách v útulku.
Za  úžasně tvořivé, upečené koláče, kterými nás stále krmíš abychom měli pro kočičky dostatek energie.
No prostě - za to, že jsi!!!
Máme Tě moc rádi a jsme opravdu moc šťastni, že kočičky mají tak spolehlivou,  hodnou  a
laskavou pečovatelku.
Jsi úžasná kamarádka, která nic nezkazí a nikdy neřekne  - NE!!!

Zdeničko jsi prostě naše a my Ti za vše moc děkujeme!!!

                                 
          Kočky Bruntál o.s., + Cat team Princovo

Za všechny kočičky v útulku Zdeničce popřál přímo
na její oslavě jako nečekané překvapení, krásný, noblesní kocour - Šťístko.A opět, koťátka z paneláku. Jednoho červencového dne nám volala paní Jelínková z Bruntálu, že mají ve sklepení kočičku s koťaty. Nebyl by problém ji uživit, jak říká paní Jelínková a postarat se o ni, ale nevydržela by prý z lidmi v domě a o tu malou se bojí. Ne všichni totiž mají  prý pochopení pro společný život s kočkami uvnitř domu!!! Tahle kočička již dvakrát rodila koťátka ale děti žijící v domě se postaraly o jejich popravu.  Kočička  pak marně  své děti hledala, teskně plakala a volala je....naše děti???... dají se tito vrazi opravdu takto nazvat???...  je jasné, že rodiče v tomto případě, jsou příkladem svých potomků!!!  Jak je asi matce, když ji seberou a zabijí děti?! Kočičce, která potřetí ustála své děti, jsme dali jméno Sněhurka neboť dochovala po dnešní den sedm malých koťátek - trpaslíků.Kočka matka své děti nikdy dobrovolně neopustí. Pouze člověk pod svým nátlakem je rozdělí.Kočka - matka, než by se dobrovolně vzdala svých mláďat, raději se nechá zabít a ponese ránu osudu spolu se svými dětmi. Taková je kočka - matka. Velmi často po takových akcích vzpomeneme výrok pana Jana Wericha....člověk by si měl brát příklad ze zvířat...

Děkujeme paní Jelínková, že jste rychle jednala, zavolala jste nám a celou tuhle story vyřešila. Jak rychle opravdu člověk zapomíná a je krutě sobecký a povýšlivý. Jako malé děti jsme se učily, že kočka je tvor láskyplný a poslem dobra a štěstí! Když my jsme byli dětmi, nikdo si neodvážil malému tvoru ublížit, právě naopak. Kdejakou kočičku a pejska nebo ptáčka jsme nesly s vírou domů, že tam mu bude pomoci.  A těšili  jsme se, jak vše na druhý den o záchraně tvorečka povykládáme paní učitelce a kamarádům ve škole. Neboť tohle bylo opravdu pro nás velké hrdinství a obrovský čin. Obětavost zvířeti je i dnes obrovským, hrdinským činem. Vás se to netýká? Vy nikoho nepotřebujete??? Ale ano týká!! A jednoho dne všichni někoho budeme potřebovat!!! Je úžasné jak nás všechny potěší film o záchraně bezmocného tvora avšak zacpáváme si uši či zavíráme oči před obrázky, lidmi utýraných zvířat. Jen se dívejme jací dovedeme být. Nelíbí se Vám to? Tak pomozte!!! Zasáhněte, nebuďte lhostejní! Zásah v pravou chvíli se vždy vyplatí. Vašemu svědomí se vyplatí! Zapomínáme, že pokud tu nebudou zvířata, voda a vzduch - nebudeme tu ani my. Kočka Vás obtěžuje na sídlištích svým mňoukáním a výkaly? Všechny bez rozdílu nás obtěžují hádky sousedů, noční a ranní lidské výkřiky a nadávky, randál a láteření po řádné konzumaci alkoholu s následujícími vandalskými projevy, které se na nás valí buď z bytů či z venčí. Dokonce také jejich výkaly a zvratky. Papíry, špína, lahve či jídlo, kterého máme nadbytek v kontejnerech při každém z obývaných paneláků či domů - jen si vybrat. Stoly, gauče, koberce i křesla. Jídlo a pamlsky pro krysy a potkany, prostě dokonalý servis pro tato zvířata. A my přesto stále opomíjíme, že kočka je užitečná, chytá myši a potkany???!!! V sídlištích nejen od aut na parkovištích ale i z celého osídleného prostoru, kočka odhání a loví potkany a kuny. Žádné jiné zvíře si na kunu či potkana netroufne. Vyplatí se Vám donekonečna nakupovat a opravovat kabely ve vozu ukrytém, které kuna hravě a s radostí komukoliv překousne??? Opravdu se Vám to vyplatí? Nastudujte opět staré učebnice či internet. Čím nám je kočka užitečná??? Na světě je místa dost. Stačí jen, když si každý trochu poposednem! A co naše děti? Jaké budou, pokud je budeme vézt k nenávisti k tvorům, které přesto ač námi některými nemilovány, stále se k nám vracejí a konají pro nás obrovskou službu, nejen zdravotní, psychickou, ale také potřebnou a společenskou - jednoduše  pro nás, záchrannou???

 Nikdy není pozdě! Ale raději pozdě, než-li nikdy!

                                                                                                       Kočky Bruntál o.s.,

Žádné komentáře:

Okomentovat