pondělí 30. srpna 2010

Proč kočičky kastrovat

Po vyléčení kočky kastrujeme - kočičky přibližně v 6 měsících a kocourky okolo 12 měsíců.

5 důvodů proč nechat kočky kastrovat!
 1. Snížení infekce a zranění. Virus(FIV) a leukémie koček jsou pro kočky nebezpečné nákazy, které ohrožují jejich život. Jsou přenášeny slinami. Když se kočky perou, možnost přenosu nákazy je větší. Vykastrované kočky se tolik netoulají, nebrání své území a neperou se s ostatními kočkami. Proto pravděpodobnost poranění a přenosu infekce slinami je minimální.
 2. Nevykastrovaný kocour si značkuje svoje území silně páchnoucí močí. Bude to dělat jak v domě, tak na zahradě a v sousedství. Často zmizí na celé týdny a vrátí se poraněný, někdy s infikovanými ranami. Většina koček, které skončí pod koly aut, jsou nekastrovaní kocouři.
 3. Již půlroční kočka může zabřeznout. Může mít až tři vrhy za rok, leckdy po 5 až 6 koťatech. To znamená, že každým rokem je třeba najít až 18 nových domovů pro koťata od jedné kočky.
 4. Kastrace není příčinou tloustnutí koček. Pouze nadbytečné překrmování vede k nezdravému tloustnutí. Vykastrované kočky neztratí schopnost lovit myši. Vykastrované kočky se drží blízko domova, tam se cítí být v bezpečí. Jsou také přítulnější.
 5. Není nutné, aby kočka měla před kastrací koťata. Z psychického hlediska ji ztráta mateřství nepoškodí, ze zdravotního prospěje, neboť sníží možnost onemocnění karcinomem reprodukčních orgánů na minimum a z finančního pohledu je nákladnější březí kočku a potom i koťata krmit, než zaplatit za kastraci.

PO KASTRACI JE KOČKA PONECHÁNA V KLIDU 7-10 DNÍ

Kastrujte své kočky
 • Kastrace je nejlepší způsob jak zabránit nežádoucímu množení koček.
 • Kastrovaná kočka prožije mnohem kvalitnější život než kočka stále rodící koťata.
 • Kastrovaní kocouři se po kastraci přestanou toulat.
 • Kastrace je prevencí před nakažením infekčními chorobami jako je FIP, FIV, FELV.
 • Kastrací nedochází k negativní změně povahy, naopak! Kočka je přítulnější a mazlivější.
 • Kastrace nezpůsobuje tloustnutí koček.
 • Kastrované kočky se v průměru dožijí vyššího věku.
 • Kastrací kočky vyloučíte riziko rakoviny vaječníků a dělohy. Výrazně snížíte možnost onemocnění rakovinou mléčné žlázy.
 • Kastrace kočkám i kocourům prospívá zdravotně i fyzicky.

Proto kastrujte své kočky!!!

Každý může trochu pomoci... 

Přispějte prosím finančně na jejich kastraci

a to na účet u ČSOB 236711407/0300

Děkujeme!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat